Jak wygląda egzamin zawodowy na technika usług kosmetycznych?

Publiczna Policealna Szkoła Kosmetyczna każdego roku przygotowuje słuchaczy do egzaminu zawodowego, który umożliwia uzyskanie tytułu technika usług kosmetycznych. Skąd zainteresowanie tym kierunkiem? Okazuje się, że wykwalifikowana kosmetyczna nie zajmuje się jedynie wykonywaniem makijażu, manicure i pedicure. Od wiedzy i umiejętności właściwie przeszkolonej osoby zależy niejednokrotnie zdrowie pacjentów.

Na czym polega egzamin?

Nie zaskoczy fakt, że egzamin ten podzielony jest na dwie części: pisemną i praktyczną. Egzamin pisemny ma formę testu jednokrotnego wyboru i składa się z 40 pytań zamkniętych. Na egzamin pisemny przeznaczono 60 minut i można go przeprowadzić dwojako: wykorzystując elektroniczny system egzaminacyjny lub arkusze z kartami odpowiedzi.

Na egzamin praktyczny, który trwa 120 minut, składa się zadanie do wykonania, zawarte w arkuszu egzaminacyjnym. Zadanie egzaminacyjne składa się z pięciu elementów:

• karty klienta,
  • karty pobrania preparatów, przyborów, materiałów i aparatury,
  • karty czynności przygotowujących do zabiegu,
  • planu zabiegu,
  • zalecenia dla klienta.

W trakcie egzaminu oceniane będą takie elementy, jak:

• poprawnie postawiona diagnoza;
  • właściwe określenie wskazań i przeciwwskazań do wykonania zabiegu;
  • odpowiednie dobranie zabiegu do rodzaju skóry oraz jej stanu wraz z uwzględnieniem określonych wskazań i przeciwwskazań;
  • prawidłowe wybranie środków, preparatów i aparatury;
  • kompetentne udzielenie porad kosmetycznych, które klient będzie mógł zastosować w warunkach domowych przy uwzględnieniu rodzaju i stanu jego skóry.

wpisz: kanv