O nas QED EDUKACJA Kontakt
Czym zajmuje się technik usług kosmetycznych?

Czym zajmuje się technik usług kosmetycznych?

Wiele osób zastanawia się, kim jest technik usług kosmetycznych. Co robi? Jakie ma uprawnienia? A w końcu, czym różni się tzw. kosmetyczka od kosmetologa? Wśród wielu ważnych zadań technika usług kosmetycznych znajdują się: przeprowadzanie diagnozy kosmetycznej oraz wykonywanie zabiegów z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej, leczniczej i upiększającej w zakresie twarzy i całego ciała. Kto to jest technik usług kosmetycznych? Sprawdź!

Co może robić technik usług kosmetycznych?

Aby otrzymać wykształcenie w zakresie technika usług kosmetycznych, należy ukończyć szkołę policealną (np. Publiczną Policealną Szkołę Kosmetyczną). Zawód ten wymaga solidnej podstawy merytorycznej oraz umiejętności, które są istotne dla prawidłowego wykonywaniu zawodu. W trakcie zajęć praktycznych masz szansę zdobyć informacje odnoszące się do właściwego wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających, skupiających się na kosmetyce dłoni, stóp, twarzy, szyi czy dekoltu. Słuchacze zgłębiają podstawy anatomiczno-dermatologiczne w kosmetyce, dzięki czemu sprawnie i właściwie będą reagować na nieprawidłowości skórne.

Jakie kompetencje ma technik usług kosmetycznych? Uprawnienia w tym zawodzie są rozległe, a wśród nich wymienić warto: usuwanie rozstępów, trądziku, cellulitu, przebarwień i innych niedoskonałości skóry, wykonywanie pedicure’u klasycznego i leczniczego, wykonywanie manicure’u, dobieranie i wykonywanie makijażu pod kątem urody klientki, nakładanie henny brwi, przedłużanie rzęs, ocenę stanu skóry klienta oraz dobieranie i wykonywanie zabiegów leczniczych lub profilaktycznych.

Technik usług kosmetycznych a kosmetolog

Różnica między kosmetyczką a kosmetologiem wyraźna jest przede wszystkim na poziomie wykształcenia. Technik usług kosmetycznych (kosmetyczka) posiada wykształcenie średnie i dyplom, który potwierdza kwalifikacje zawodowe, dzięki ukończeniu szkoły policealnej. Jeżeli chcesz pracować jako kosmetolog, musisz ukończyć studia (np. w Wyższej Szkole Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu w Łodzi), które umożliwią Ci opanowanie wiedzy i dadzą przygotowanie zawodowe poprzez zajęcia w pracowniach i laboratoriach.

Istotna jest różnica na poziomie wykształcenia. Kosmetolog musi dysponować rozległą wiedzą, która jest wykorzystywana do diagnozowania problemów skórnych oraz określania wskazać i przeciwwskazań do wykonywania zabiegów inwazyjnych. Oznacza to, że absolwent studiów kosmetologicznych dba zarówno o urodę, jak i o zdrowie swoich pacjentów.

Technik usług kosmetycznych – czy warto?

Warto pamiętać, że szkoła policealna daje Ci pożądany na rynku pracy zawód w postaci technika usług kosmetycznych – to wszystko bezpłatnie w dwa lata! Uprawnienia do pracy jako kosmetyczka otwierają drzwi do gabinetów kosmetycznych, gabinetów odnowy biologicznej, firm kosmetycznych, centrów SPA&Wellness i wielu innych.

Zobacz resztę artykułów

Masz pytania? Napisz do nas




wpisz: vqum

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

zgoda